آشنایی با بالش

پشتیبان گردن در زمان استراحت برای راحتی ، درمان یا تزئین است. بالش ها توسط انسانها مورد استفاده قرار می گیرند.

برخی از انواع بالش ها شامل بالش پر ، بالش بدن ، بالش های تزئینی و موارد دیگر است.

بالش هایی که به خواب کمک می کنند نوعی بستر است که از سر و گردن حمایت می کند. انواع دیگر بالش ها برای پشتیبانی از بدن هنگام خوابیدن یا نشستن طراحی شده اند. بالش هایی نیز وجود دارند که شکل بدن انسان را برای افزایش راحتی در هنگام خواب در نظر می گیرند.

بالش های تزئینی مورد استفاده در افراد ، نیمکتها یا صندلی ها گاهی اوقات به عنوان کوسن ها گفته می شود.

در فرهنگ غرب ، بالشها از یک پاکت پارچه ای ساده یا طرح دار (معروف به بالش) تشکیل شده است که شامل یک چاشنی نرم ، معمولاً مصنوعی و معمولاً در اندازه و شکل استاندارد است.

بالش ها از لحاظ تاریخی از انواع مختلفی از مواد طبیعی ساخته شده اند و بسیاری از فرهنگ ها همچنان از بالش های ساخته شده از مواد طبیعی در جهان استفاده می کنند.

در برخی از جاهای دنیا بالشها شکلهای برای بغل کردن دارند. به عنوان مثال ، نوعی “بالش در آغوش گرفتن” منشاء ژاپن است که به خصوصیات انسانی و زومورفیک و اشارات فرهنگ پاپ برای راحتی روانی اضافی وقف شده است.

انواع دیگر بالش های بغل کردن عملی تر هستند ، مانند بالش گولینگ ، بغل کردن طولانی که از اندونزی و آبرازادور سرچشمه می گیرد ، یک بالش در آغوش گرفتن طولانی که از فیلیپین سرچشمه می گیرد.

یک بالش شوهر (همچنین به عنوان بالش دوست پسر نیز شناخته می شود) یک بالش بزرگ و پشتی بلند با دو “بازو” است. این برای استفاده به صورت قائم در هنگام خواب یا کف در اتاق ، مانند خواندن یا تماشای تلویزیون استفاده می شود. به دلیل همین کاربرد رایج ، بالش شوهر نیز بالش قرائت خوانده می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیج اینستاگرام
مشاوره آنلاین