تفاوت تخت باکس هتلی با تخت خواب

تخت باکس چگونه تخت خوابی است؟ آیا تخت باکس هتلی با تخت خواب های معمولی متفاوت است؟ تخت باکس نوعی تخت خواب است که از باکس و تشک تشکیل می شود. وقتی این دو بر روی هم قرار می گیرند گویی دو تشک بر روی هم قرار گرفته اند. یعنی در اینجا خبری از قید و کفی نیست. ویژگی هایی که این سبک از تخت باکس دارد، سبب شده است که جای تخت خواب های معمولی را بگیرد.

به این دلیل به آن ها تخت باکس هتلی می گویند زیرا از آن ها در گذشته فقط در هتل از آن ها استفاده می شد اما در حال حاضر علاوه بر هتل، افراد به جای تخت خواب هم دراتاق خواب های خود از تخت باکس استفاده می کنند. در این مقاله به تخت باکس هتلی، انواع آن، جنس هایی که دارد و تفاوت تخت باکس هتلی با تخت خواب می پردازیم.

تفاوت تخت باکس هتلی با تخت خواب

تخت باکس هتلی چیست؟

تخت باکس ها نوعی تخت با رویه ی پارچه ای هستند. این مدل از تخت دارای اسکلتی از جنس چوبی یا فلزی هستند.  پارچه ای از جنس مخمل و یا ژاکارد بر روی آن قرار می گیرند. هر کدام از این تخت خواب ها مورد محبوب عده ای هستند اما به طور کلی تخت باکس ها بسیار مورد محبوب واقع شده اند که روز به روز این محبوبیت رو به افزایش است. تخت باکس ها از قیمت مناسبی برخوردارند و وزن سبکی هم دارند.

مدل های گوناگون تخت باکس

تخت باکس ها را در بازار در دو نوع هتلی (ساده) و جکدار می بینیم که نوه هتلی ساده می باشد و کاملا مانند تخت خواب است. همچنین از دیگر ویژگی های آن می توان به چرخدار بودن آن اشاره کرد که سبب می شود جا به جایی بسیار راحت باشد. نوع جکدار باکس تخت خواب علاوه بر اینکه تخت خواب می باشد به خاطر اینکه طراحی آن به گونه ای است که تشک امکان بلند شدن را دارد می توان از باکس برای جای دادن وسایل استفاده کرد. که این ویژگی برای افرادی که اتاق خوابشان کوچک می باشد و یا وسایل زیادی دارند بسیار گزینه مناسبی است. همچنین این سبک تخت ها در طرح های تاج دار و بدون تاج هم وجود دارند که نوع تاج دار سبک کلاسیک به تخت می دهد و نوع بدون تاج ظاهری مدرن به تخت می دهد اما در هر صورت هر دو مدل ظاهری شیک دارند.

عیب ها و خوبی های تخت باکس

از مزایای تخت باکس می توان به قیمت مناسب آن، سبک وزن بودنش، تنوع در طرح و رنگ، حمل و نقل راحت، جادار بودن نوع جک دار آن، یکپارچگی کفی و قید و غیره اشاره کرد. در گذشته تنوع رنگ این تخت باکس ها فقط به رنگ سفید محدود می شد اما امروزه تنوع رنگ به حدی بالاست که جوابگوی هر سلیقه ای است که همه این بنابراین به جرئت می توان گفت تخت باکس هیچ عیبی ندارد و اگر تخت باکس هتلی شما را جذب نمیکند و یا با دکوراسیون منزل شما مچ نمی شود دیگر به سلیقه شما بر می گردد، بنابراین تخت باکس عیب خاصی ندارد.

تفاوت تخت باکس هتلی با تخت خواب

تفاوت تخت خواب با تخت باکس ها

در تخت باکس بر خلاف تخت خواب کفی و قیدی از هم جدا نیستند به گونه ای که اگر از دور تخت باکس را ببینید گویی که دو تشک بر روی هم قرار گرفته اند. قیمت تخت باکس در مقایسه با تخت خواب پایین تر می باشد و وزن سبکتری دارد. با خرید باکس تخت های هتلی طول عمر تشک را تضمین می کنید زیرا این سبک از تخت طول عمر تشک را افزایش می دهد. بنا به دلایلی که گفته شد استفاده ازتخت باکس برای مکان های عمومی مانند هتل بسیار مناسب تر است.

بیشتر بخوانید: انواع تخت باکس

تخت باکس بخرم بهتر است یا تخت خواب

انتخاب تخت باکس هتلی و یا تخت خواب کاملا به سلیقه شما، بودجه ای که برای خرید کنار گذاشته اید، متراژ اتاق خوابتان، دکوراسیون اتاق خوابتان، نحوه چینش وسایل و غیره بستگی دارد. اما اگر با توجه به همه مسائلی که توضیح داده شد اگر قصد خرید تخت باکس هتلی را گرفتید می توانید انواع آن را در طرح ها و رنگ های مختلف و با قیمت های گوناگون در سایت خواب مارکت مشاهده کنید و اقدام به خرید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیج اینستاگرام
مشاوره آنلاین