مبلمان

تاریخچه مبلمان منزل و اداری یکی از شاخصه های رشد تمدن، تغییر و تحول در نگرش انسان نسبت به زندگیبوده است و به طبع آن تغییر در طراحی در کلیه اسباب و لوازم مورد استفاده درزندگی از طراحی در لباس تا معماری و دکوراسیون داخلی منازل و... ظهور صنعت درقرن نوزدهم، تغییراتی بنیادین در تفکر و تولید ایجاد کرد و انتقال و تغییر صور و اشکالاز معماری سنگین و مکعبی شکل به صور منحنی شکل، یکی از عوامل زمینه ساز درطراحی مبلمان بوده است. به عبارتی معماری و دکوراسیون را اساساً نمی توان از هم تفکیک کرد.مبلمان از تغییر شکل و تحول چهارپایه ها، نیمکت ها... و میزهای ساده حاصل شد واین تغییرات تدریجاً و در طول زمان حاصل شد و این تغییرات تدریجاً و در طول زمانحاصل شد زمان ساخت نخستین مبل های اولیه را، به علت عدم دستیابی به نامسازندگانشان دقیقاً نمی توان مشخص کرد. بعد از قرن ۱۵ بود که اولین مبل هایی کهشناسایی شده اند نام سازندگان و صنعتگران خود را به همراه داشته اند. در قرن ۱۸میلادی مبلمان حجیم و پر زینت، انعکاسی از معماری و اماکن مذهبی آن دوران بود،قطعات قطور و خشک و خشن به مدد کنده کاری های حجیم همراه با نصب قطعاتفلزی گران قیمت و سنگ ها و چوب های کمیاب تزیین می شدند و این مخصوصدورانی است که هنوز مهارت های فنی و تکنولوژی ماشینی نتوانسته بود توانسازندگان را افزایش دهد. در عصر رنسانس، مهارت های فنی فوق العاده موجبپیدایش کنده کاری های بسیار عالی و بدیع نخست در ایتالیا و بعدها در آلمان،اسپانیا، فرانسه و بالاخره انگلستان گردید و دقیقاً مبل های دوره رنسانس از خطوطمعماری ساختمان ها پیروی می کردند. سبک های آن دوره به نام سلاطین نام گذاریشده بودند که از آن میان مبل های تئودور، الیزابت، ژاکوبی، ویلیام، ماری، ملکه آن ولوئی فرانسه را می توان نام برد. و در برخی دیگر از نام سازندگان خود مایه گرفتهبودند که از آن میان مبل های چیپندل ،هپل وایت ، آدام و شراتون معروف ترین آنانهستند.از قرن ۱۸ میلادی به بعد مبل های سنتی گسترش پیدا کرد و ارزش خود را در دهههای بعدی نیز حفظ نمود و حتی امروزه بعد از چندین قرن هنوز از این سبک هااستفاده می شود.
جستجوی دقیق تر
نمایش:
مرتب کردن براساس:
شرکت رویال تن آرا
مبل تخت خواب شو مدل اسکایمبل نختواب شو مدل اسکای دارای اسکلت فلزی و چوبی میباشد که با روکش پارچه و چرم در رنگهای مختلف تکمیل میشود.اندازه داخل تخت خوا..
1,255,000 تومان
قیمت بدون مالیات: 1,255,000 تومان
شرکت رویال تن آرا
مبل تخت خواب شو مدل باروکمبل نختواب شو مدل باروک دارای اسکلت فلزی و چوبی میباشد که با روکش پارچه و چرم در رنگهای مختلف تکمیل میشود.اندازه داخل تخت خوا..
1,255,000 تومان
قیمت بدون مالیات: 1,255,000 تومان
شرکت رویال تن آرا
مبل تختخواب شو مدل لوتوسمبل نختواب شو مدل لوتوس دارای اسکلت فلزی و چوبی میباشد که با روکش پارچه و چرم در رنگهای مختلف تکمیل میشود.اندازه داخل تخت خواب..
1,255,000 تومان
قیمت بدون مالیات: 1,255,000 تومان
نمايش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)
مبلمان
پشتیبانی و توسعه: اپن کارت فارسی
کلیه حقوق نزد فروشگاه خواب ماركت محفوظ است. @ 2019