ویژگی تشک خوشخواب

تشک های خوشخواب در حال حاضر در طیف گسترده ای از سبک ها و مواد ارائه می شوند که هر کدام مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارند. شناخت ویژگی های تشک خوشخواب به لحاظ اهمیتی که برای سلامتی بدن به هنگام استراحت دارند. بسیار مهم است.

چرا تشک های خوشخواب؟

با توجه به اینکه تشک های خوشخواب یک سرمایه گذاری مهم و ارزشمند برای حفظ سلامتی ستون فقرات به شمار می آید و بر داشتن کیفیت خواب شما تأثیر مثبتی می گذارد، بهتر است برای پیدا کردن تشک مناسب خود وقت بگذارید.

ویژگی های تشک خوشخواب

هنگام انتخاب یک تشک خوشخواب جدید، توجه به موارد زیر ضروری است:
به طور کلی، سطح پشتیبانی تشک خوشخواب سفت تر با سطح متوسط برای حمایت از ستون فقرات ترجیح داده می‌شود. تشک خوشخوابی که ستون فقرات را در امتداد انحنای طبیعی خود نگه می‌دارد به سلامت بدن بیشتر کمک می کند. این به این دلیل است که وضعیت قرار گیری خوب بدن به هنگام خواب می تواند انواع خاصی از کمردرد را تسکین دهد.

معایب تشک های کاملا سفت

تشک سفت و سخت یعنی تشکی که بیش از حد سفت باشد می تواند باعث درد در نواحی تحت فشار مانند باسن شود. التهاب بورس روی باسن فرد (بورسیت تروکانتریک بزرگتر) به‌ ویژه از تشک‌ هایی که خیلی سفت هستند تشدید می‌شود. همچنین افرادی که به پهلو می خوابند، ممکن است ناراحتی و اختلال خواب ناشی از تشک سفت را تجربه کنند.
تشک خوشخواب باید قابلیت سازگاری با تخت قابل تنظیم را داشته باشد.
تخت قابل تنظیم پایه ای است که در زوایای مختلف قابل تنظیم می باشد. تشک های خاصی در بازار عرضه می شوند که با تخت های قابل تنظیم سازگار نیستند، بنابراین مهم است که تخت ها و تشک های خوشخوابی را خریداری نمایید که از قابلیت تنظیم با تخت برخوردار هستند.

روبالشی ها سطح نرم تری را ایجاد می کنند

روبالشی می تواند به ایجاد یک لایه نرم تر در بالای تشک کمک کند. روبالشی ها دارای طیفی از نرمی و ضخامت هستند و در برخی از تشک ها نیز گنجانده می شوند. روبالشی ها در مواد مختلفی با ویژگی های متفاوت عرضه می شوند. به عنوان مثال، روبالشی ها ممکن است دارای یک جزء گرم کننده باشند که گرما درمانی تسکین دهنده را ارائه می دهد. روبالشی ‌های پشمی طبیعی نسبتاً گران هستند، اما وقتی سرد است گرما را فراهم می‌کنند و وقتی گرم است خنک می‌شوند.

عوامل تاثیر گذار بر خرید تشک خوشخواب

موقعیت های خواب ممکن است بر انتخاب تشک تأثیر بگذارد. فرد معده خواب ممکن است روی تشک سفت تر احساس راحتی بیشتری داشته باشد، زیرا تشک نرم تر ممکن است باعث قوس شدن پشت شود. با این حال، تختخواب های کناری ممکن است تشک کمی نرم تر را ترجیح دهند که بیشتر با بدنه مطابقت داشته باشد.

مدت زمان گارانتی تشک خوشخواب را بررسی کنید

بسیاری از شرکت های تولید کننده تشک خوشخواب، یک دوره آزمایشی دارند و در صورت نارضایتی از محصول آنها، بازگشت رایگان را در یک بازه زمانی مشخص تضمین می کنند. به همین دلیل قبل از خرید تشک خوشخواب، بررسی کنید که تشک دارای گارانتی است یا خیر. در صورت خرابی یا معیوب بودن تشک می بایست آن را به فروشنده مرجوع نمایید. یک تشک خوشخواب خوب اغلب مدت زمان خاصی، فرصت برگشت و تعویض دارند.

به یاد داشته باشید:

قیمت بالاتر همیشه مساوی با کیفیت بالاتر نیست.
وسوسه انگیز است که فرض کنیم هرچه بیشتر بپردازید، تشک بهتر است. اما یک برچسب قیمت با نرخ بالا همیشه کیفیت بالا را تضمین نمی کند.

نتیجه گیری

به طور کلی، هر تشک و یا روبالشی که منجر به خواب خوب شود، به طوری که فرد بدون درد و یا سفتی از خواب بیدار شود، برای آن فرد توصیه می‌ شود. دستیابی به تعادل بین حمایت از پشت و راحتی، مهمترین ویژگی و شاخصی است که در مورد تشک های خوشخواب وجود دارد. راحتی کلی در هنگام خوابیدن روی تشک خوشخواب به همان اندازه که پشتیبان کافی است، مهم است. خوابیدن روی تشکی که خیلی سفت است می تواند باعث ایجاد درد در نقاط فشار شود. یک تشک متوسط سفت ممکن است راحت ‌تر باشد زیرا به شانه و باسن اجازه می‌دهد تا کمی فرو بروند. بیمارانی که خواهان تشک سفت‌ تری برای حمایت از پشت هستند، می ‌توانند برای راحتی بیشتر تشکی با لایه ‌های ضخیم ‌تر تهیه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیج اینستاگرام
مشاوره آنلاین