درباره بالش بیشتر بدانیم
21 دی
0

درباره بالش بیشتر بدانیم

نویسنده: گروه خواب مارکت تعداد بازدید: 800

بالشبرای حمایت از سر و گردن افراد در هنگام خواب تهیه و تولید شده است،که از مواد تشکیل دهنده مختلف تهیه میشود.

بالش علاوه بر حمایت از سر و گردن جنبه تزئینی بر روی تخت خواب را نیز دارا میباشد تا دکور تخت خواب واتاق را زیبا تر جلوه بدهد و نمای قشنگی به خود بگیرد.

بالش در فرهنگ معاصر غربی از یک پاکت پارچه ای ساده یا طرح دار با پوششی نرم که از پر تا فوم میتواند ان را تشکیل دهند ساخته شده است.بالش برای مصرف تخت خواب از پارچه ای لطیف تر و در مصرف نشیمن از پوشش پارچه های زخیم تر تهیه میشود.

بالش های کوچک که به شکل مربع هستند را کوسن می نامند که در کنار های مبل و یا برای تزئین بیشتر تخت خواب استفاده می نمایند.

تاریخچه ای درباره پیدایش بالش

اولین کسانی که بالش را کشف کردن و از آن استفاده نمودند،مردمانی بودند که در منطقه بین النهرین زندگی میکردند که به 7000سال قبل از میلاد میرسد،در آن زمان فقط افراد ثروتمند و اشراف می توانستند از بالش استفاده کنند و از آن زمان بالش نقش مهمی در زنگی مردم بوجود آورده است ،چرا که بالش نقش مهمی در ایفای یک خواب خوب و ایده آل دارد و می تواند از ستون فقرات و گردن افراد محافظت نماید.

با گذشت زمان و پیشرفته شدن تکنولوژی بالش ها از متریال بالاتر و با کیفیت بهتر تهیه و ساخته می شوند،که بعضی از آنها ضد حساسیت،ضد باکتری،آنتی استرس و شاداب کننده پوست با عصاره آلوئه ورا و موارد دیگر در بازار عرضه می گردد ،تا مشتریان نسبت به نیاز و بودجه خود بهترین گزینه را در خرید بالش خود داشته باشند.

بالش ها بطور کلی به دسته تقسمیم می شوند(الیافی،پر،ارتوپدیک)

بالش الیافی:

الیاف هایی که در داخل بالش استفاده می شوند می تواند گوناگون باشد،و هم نسبت به نوع الیاف و وزن آن سفتی و نرمی بالش تعیین میشود.

بالش پر:

بالش پر همانگونه که از نامش مشخص است از پ پرندگان تهیه شده است که میتواند از پرندگان مختلف باشد که بهترین آن پر قو میباشد.

بالش ارتوپدیک:

بالش ارتوپدیک از مموری فوم با دانسیته های مختلف تهیه و ساخته می شود که به راحتی فرم سر و گردن را به خود میگیرد و از بروز گردن درد جلوگیری می نماید.

نوع شکل بالش کلاسیک و مستطیل می باشد و اندازه استاندارد آن 50*70 میباشد،که روی بسته بالش به سه ویژگی که آنها، (سایزبالش،مواد تشکسل دهنده،خواص بالش)اشاره شده است.

نظرات
نوشتن نظر
پشتیبانی و توسعه: اپن کارت فارسی
کلیه حقوق نزد فروشگاه خواب ماركت محفوظ است. @ 2019