بهترین تشک مناسب برای سیاتیک

تشک مناسب برای درد سیاتیک: اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که در ناحیه ی پایین کمر تا پشت زانو ها و ران احساس کمر درد را تجربه می کنید، به احتمال زیاد شما سیاتیک دارید. سیاتیک عارضه ای که بسیاری از افراد حتی در میانسالی به آن مبتلا می شوند. به همین دلیل این افراد بسیار بیشتر از سایرین باید به تشکی که بر روی آن می خوابند توجه کنند.

زیرا کیفیت و برخورداری از اصول اولیه ی یک تشک به بهبود و تسکین درد سیاتیک می تواند کمک بزرگی کند. از طرفی هم نیز اگر این افراد از تشک مناسب برای خواب خود استفاده نکنند ممکن است که درد سیاتیک آن ها را بیشتر کند. علاوه بر این موارد شیوه صحیح خوابیدن و نحوه قرار گیری ستون فقرات افراد هم بسیار تاثیر گذار است.

یعنی گاهی افراد از تشک مناسب برای سیاتیک خود استفاده می کنند اما چون شیوه خوابیدن آن ها بسیار غلط می باشد درد سیاتیک آن ها بیشتر شده و همچنان از درد آن در حین خواب رنج می برند. به همین منظور در این مقاله سعی کرده­ایم  به ویژگی هایی که یک تشک مناسب برای سیاتیک باید داشته باشد و شیوه صحیح خوابیدن افرادی که به درد سیاتیک مبتلا هستند بپردازیم تا شما عزیزان آشنایی کافی را در این زمینه بدست بیاورید. در ابتدا با ما همراه باشید که در مورد درد سیاتیک کمی صحبت کنیم.

اگر بخواهیم تشک های مناسب و طبی برای سیاتیک معرفی کنیم تشک رویا و تشک خوشخواب نه تنها برای درد سیاتیک مناسب هستند بلکه برای راحت خوابیدن نیز تاثیر به سزایی دارند.

درد سیاتیک چیست؟

سیاتیک رگی یا همان سیاتیک دردی است در انتهای کمر که از آن شروع شده از باسن و پشت ران ها می گذرد تا به زانوها برسد. یعنی درد سیاتیک این نواحی را درگیر می کند. معمولا افرادی که دچار درد سیاتیک می باشند یک نوع بی حسی را در پاها و حالت سوزن سوزن در کف پا را تجربه می کنند. سیاتیک گاهی آن درد شدید دارد که خواب و حتی زندگی روزمره افراد را مختل می کند. روش های ورزشی زیادی برای این درمان و یا کم کردن این درد وجود دارد. اما علاوه بر این روش ها، استفاده از یک تشک مناسب و شیوه صحیح خوابیدن در کاهش و یا بهتر شدن درد سیاتیک بسیار موثر خواهد بود.

ویژگی های یک تشک مناسب برای سیاتیک

تشک مناسب برای درد سیاتیک، تشکی است که سطح متوسط و استانداری داشته باشد. معمولا تشک های فنر منفصل دارای این دو ویژگی است. تشک های فنر منفصل معمولا نه خیلی نرم هستند و نه خیلی سفت. معمولا دارای سطح استانداردی می باشند که سبب می شود بهتر از ستون مهره کاربر پشتیبانی کند و به این صورت درد سیاتیک را کاهش می دهد. همچنین فنرهای منفصل این گونه تشک ها باعث می شود وزن فرد در سطح تشک تقسیم شود در نتیجه فشار بر نقاط مختلف کاهش می یابد به این صورت درد سیاتیک کاهش پیدا می کند. اگر فردی که مبتلا به درد سیاتیک می باشد از تشک نرم یا خیلی سفت استفاده کند، به علت اینکه این گونه تشک ها فرم طبیعی ستون مهره را تغییر می دهند باعث تشدید درد سیاتیک می شود.

 

تشک مناسب برای درد سیاتیک

نحوه خوابیدن صحیح وتأثیر آن بر درد سیاتیک

برای افراد دارای درد سیاتیک بهترین حالت خواب، خوابیدن بر روی ستون مهره می باشد. در هنگام خواب سعی کنید یک بالش مناسب در زیر زانوهای خود قرار دهید تا به این صورت فشار را از ستون مهره خود بردارید. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که عادت خوابیدنشان به این صورت است که به پهلو می خوابند یک بالش مناسب همانند بالش های طبی در بین زانوهای خود قرار دهید. استفاده از بالش های طبی در بین زانو سبب می شود درد سیاتیک شما به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب تشک رویال

تشک مناسب برای درد سیاتیک

سخن پایانی

درد سیاتیک یک درد بسیار ناخوشخایندی است که افرادی که به این درد مبتلا هستند باید بیش از سایر افراد به خواب و تشکی که بر روی آن می خوابند توجه کنند. تشک های طبی و تشک های فنر منفصل برای این دسته افراد بسیار گزینه مناسبی است که خواب مارکت برای رفاه عزیزانی که درد سیاتیک را دارند تمامی این تشک ها را در مجموعه خود دارد. تا افرادی که مبتلا به سیاتیک می باشند بتوانند با انتخاب این تشک ها،خوابی آرام را تجربه کنند و درد آن ها تسکین پیدا کند. اگر سوالی در این مورد برایتان پیش آمد می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیج اینستاگرام
مشاوره آنلاین