تشک نرم بهتر است یا تشک سفت

پس از پایان یک روز طولانی کار و تلاش، همه آرزوی بازگشت به خانه را دارند. اتاق خواب و استراحت در تشکی با کیفیت بالا ، می تواند تجربه یک خواب لذت بخش را به همراه داشته باشد. تشک نرم بهتر است یا تشک سفت ؟ این موضوعی است که در این پست می خواهیم به بررسی آن پرداخته و زوایای مختلف آن را به لحاظ مزایا و معایبی که دارند، مورد بحث قرار دهیم.

فاکتور های تاثیر گذار در خرید تشک چیست؟

تشک ها انواع زیادی دارد که برخی از آنها ارزان و برخی گران هستند. گران بودن نوع خوب و یا ارزان بودن نوع بد آن شرط نیست چند نکته وجود دارد که باید رعایت شود. توصیه می کنیم به هنگام خرید تشک به میزان سفتی یا نرمی آنها به عنوان یک فاکتور مهم توجه داشته باشید.

خرید تشک متناسب با وزن فرد

خرید تشک متناسب با وزن فرد

وزن فردی که روی تشک می خوابد را در نظر بگیرید و به فروشنده بگویید که برای شخصی که وزنش تقریباً یک عدد است به تشک نیاز دارد. تشکی را انتخاب کنید که از ستون فقرات حمایت کند. اینکه تشک نرم بهتر است یا تشک سفت با توجه به فرم بدن انجام می گیرد. اگر اضلاع پهنی دارید برای راحتی بیشتر باید نوعی تشک را انتخاب کرد که تا حد زیادی نرم باشد. از تشک های سفت دوری کنید زیرا شکل بدن را به خود نمی گیرند. این مسئله به نوبه خود ممکن است یکی از دلایل اصلی درد در ستون فقرات باشند.

تشک‌ های خیلی نرم را انتخاب نکنید

به همان اندازه که تشک های سفید می توانند موجب درد ستون فقرات شوند، خرید تشک رویال نرم نیز می توانند چالش بر انگیز باشند. خرید تشک نرم باعث شل شدن مهره ‌ها می‌شود و حمایت کافی را ایجاد نمی‌کند زیرا برای حفظ شانه‌ ها در سطح بدن فرد کار می‌کنند.

تست کردن تشک نرم یا سفت

در صورت امکان فرد باید قبل از خرید نهایی و تصمیم گیری در مورد اینکه تشک نرم بهتر است یا تشک سفت. تشک موجود در فروشگاه را امتحان کند تا بهترین تصمیم را اتخاذ نماید. هنگام امتحان تشک باید کاملاً با تمام قسمت های بدن تماس داشته باشد و اگر فرد به پهلوی راست یا چپ می خوابد ستون فقرات باید صاف و کاملاً از انحناها دور باشد. اگر از طرفداران تشک های فنری هستید، باید تشک نرم در پشت و سفت در گردن و شانه ها انتخاب کنید. توصیه می شود برای افرادی که وزن سبکی دارند، تشک های خشک یا سفت انتخاب کنید. انتخاب های مختلفی بین انواع اسفنج های فشرده و انواع زیپ وجود دارد، بنابراین برای انتخاب بهتر باید تفاوت را به خوبی بدانیم.

انواع تشک های موجود در بازار

هنگام پرس و جو در مورد اینکه تشک نرم بهتر است یا تشک سفت، باید بهترین انواع تشک های موجود در بازار را مشخص کرد تا نوع راحت برای بدن مشخص شود.

خرید تشک نرم فنری

پیوسته بدترین نوع تشک های موجود در بازار، انواع فنری هستند. وقتی شخصی به یک طرف می نشیند یا می خوابد وزنش سنگین تر است و تشک هم وزن بیشتری دارد. در نتیجه تحت تأثیر قرار می گیرد. این مشکل زمانی بیشتر می شود که برای دو نفر با وزن های مختلف باشد. چون فنرهای به هم پیوسته دارد و زمانی که فردی با وزن سنگین تری به پهلو بنشیند یا بخوابد، تشک فنری ضعیف تر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: انواع تشک و راهنمای خرید آن

خرید تشک نرم فنری

 

خرید تشک فومی

در تصمیم گیری برای اینکه تشک نرم بهتر است یا تشک سفت باید بدانید که تشک نرم فوم، بهترین در بازار هستند زیرا بر اساس ایده فنرهای مجزا و غیر متصل ساخته شده اند که برای دو نفر با وزن و اندازه های مختلف مناسب است. تشک های فوم نرم تشک های خوبی هستند اما برای مدت طولانی با کارایی یکسان عمل نمی کنند و هر از چند گاهی نیاز به تعویض دارند. با این همه نظر قیمت مناسب هستند. در حقیقت تشک های فومی یکی از انواع بسیار خوبی هستند که پزشکان استفاده از آن را توصیه می کنند، زیرا فرم بدن را به خود می گیرند و برای افرادی تجویز می شوند که بیشتر اوقات از خستگی و درد استخوان رنج می برند، بنابراین فرم بدن را به خود می گیرند. به همین دلیل است که آنها به سرعت خراب می شوند و باید تعویض شوند.

نتیجه گیری

در تصمیم گیری برای اینکه تشک نرم بهتر است یا تشک سفت، حتما به موارد فوق الذکر توجه داشته باشید. وضعیت سلامت پشت و ستون فقرات شما تا حد زیادی به نوع تشک مورد استفاده بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیج اینستاگرام
مشاوره آنلاین