نحوه ی شستشوی صحیح تشک

تصور کنید که انسانی که یک سوم از عمرش را در خواب و بنابراین بر روی تشک می گذراند. تشک مورد نظر او چقدر می تواند دارای میکروب و کثیف باشد. بنابراین تمیز نگاه داشتن و شستشوی صحیح تشک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به طوری که نه تنها نظافت تشک بلکه تمیز و پاکیزه بودن متعلقات تشک نیز مهم است. به همین خاطر زمانی که احساس کردید تشک رویا و یا تشک رویال شما نیاز به نظافت و شستشو دارد باید سریع دست به کار شوید و تشک خود را تمیز کنید.

از طرفی دیگر، باید هر از گاهی به عنوان مثال هر سه یا چهار ماه یک بار تشک را به سمت دیگر آن برگردانده و از سمت دیگر آن استفاده کنید. یکی از ساده ترین و بی خرج ترین راه برای تمیز نگاه داشتن تشک این است که در ساعاتی از روز پنجره اتاق خود را باز کنید که با ورود آفتاب میکروب های تشکتان از بین روند. اما به طور کلی هیچ چیز مانند شستشوی تشک باعث نظافت آن نخواهد شد البته یادتان نرود که شستشوی صحیح تشک!

در این مقاله، می خواهیم مراحل یک شستشوی صحیح و اصولی تشک همچنین نکات مهم برای شستن تشک رویال و تشک رویا را برایتان توضیح دهیم، پس این مطلب از خواب مارکت را از دست ندهید.

گام اول: برداشتن رو تختی تشک

اولین گام برای شستشوی تشک، برداشتن روتختی تشک است و اگر کاور و یا روکش تشک وجود داشته باشد، آن را باید جدا کرد. سپس روتختی یا روکش تشک باید به طور جداگانه در ماشین لباسشویی انداخته شوند. به این منظور باید داغ ترین دمای لباسشویی را در قسمت تنظیمات آن انتخاب و از پودرهایی با کیفیت برای شستشو انتخاب کنید. در پایان فراموش نکنید که چرخه خشک کردن ماشین را نیز روشن کنید. به این طریق هر میکروب، حشرات ریز و به طور کلی هرگونه کثیفی از روی روتختی و یا کاور پاک می شود.

 

شستشوی صحیح و اصولی تشک

گام دوم: پاک کردن و گندزدایی تشک تخت

گام دوم برای شستشو و تمیز کردن تشک، تمیز کردن تخت با استفاده از جاروبرقی است. با استفاده از جاروبرقی تخت گردگیری می شود که برای این کار سعی کنید مکش گوشه های تخت را با لوله جاروبرقی انجام دهید. سپس جوش شیرین را بر روی تخت بپاشید تا به کمک آن لکه ها از تشک رویال شما پاک شود. برای اینکه تشک بوی طراوت و تازگی داشته باشد، در درون جوش شیرین پنج قطره از روغن خوشبوکننده را بریزید تا بوی عطر را به خود جذب کند و لکه ها را بتواند دفع کند. اجازه بدهید جوش شیرین به مدت 30 دقیقه بر روی تخت بماند.

بیشتر بخوانید: معیارهای انتخاب تشک خوب

دوباره تخت را برای پاک شدن جوش شیرین جارو بکشید. سپس اگر امکان دارد تخت را در هوای آزاد قرار بدهید تا رطوبت آن گرفته و خشک شود. البته در روزهای گرم تابستانی کافی است که با باز کردن پنجره این کار انجام دهید تا با نور خورشید تخت خشک شود. این دو مرحله برای یک شستشوی صحیح تشک کافی است. اما بهتر است که شما نکاتی را برای نظافت و تمیز نگه داشتن تشک خود انجام دهید. در ادامه به این نکات خواهیم پرداخت پس از این به بعد را سعی کنید با دقت مطالب را بخوانید.

 

نکاتی برای شستشوی تشک رویال و تشک رویا

در این قسمت از شستشوی صحیح تشک، خواب مارکت قصد دارد که نکاتی را در خصوص شستن و تمیز نگه داشتن تشک رویال و همچنین تشک رویا و یا به طور کلی هر تشک دیگری را آموزش دهد. سعی کنید این قسمت از مطالب خواب مارکت را از دست ندهید.

  • اگر تشک رویال شما دارای لکه ادرار بود به هیچ عنوان آن را با آب داغ نشویید! لکه ادرار را می توانید با ترکیب سرکه سیب رقیق شده با آب یا ترکیب آب اکسیژنه با آب و یا با استفاده از ضد عفونی کننده های موجود در داروخانه ها از بین ببرید.
  • شستن تشک های رویال و یا تشک رویا اگر از نوع فنری و یا طبی فنری باشد نسبت به تشک های طبی رویا و رویال از حساسیت بالاتری برخوردارند. زیرا نباید تشک های فنری یا طبی فنری را مستقیما با آب داغ بشویید؛ زیرا آب گرم و یا کلا آب باعث زنگ زدگی و خرابی فنرهای این چنین تشک ها می شود. بنابراین بهتر است شستشوی این دسته از تشک ها را به قالیشویی ها بسپارید.

 

شستشوی صحیح و اصولی تشک

کلام آخر

تمیز بودن تشک برای حفظ سلامتی افراد بسیار مهم است زیرا هر فردی ساعات زیادی از عمر خود را بر روی آن سپری می کند. در این مقاله به معرفی و توضیح یک شستشوی صحیح دو مرحله ای تشک پرداختیم. سپس دقت بیشتر در شستن تشک دو نکته مهم را یادآوری کردیم. امیدواریم که این مطلب از خواب مارکت برایتان مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیج اینستاگرام
مشاوره آنلاین